Kaktus na walentynki czyli miłość Aspergerowca 
Autor: Peter Schmidt

Wydawnictwo: Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna
Wydanie: Warszawa (2014)
Głęboko refleksyjna ale jednocześnie niezwykle pogodna i pełna humoru książka, napisana przez człowieka z Zespołem Aspergera.

"Wszystko, co wiem, wszystko, co potrafię nigdy nie wystarczy, by odpowiednio kierować ludźmi, bo nie potrafię rozpoznawać emocji. Na uniwersytecie mówiono mi, że wiadomo dokładnie czy jestem motorem, czy oporem w systemie. Mówiłem wtedy, że to zależy od frekwencji. Chciałem przez to powiedzieć, że moja wydajność zależna jest od warunków.
" - tak o sobie mówi Peter Schmidt, doktor nauk w dziedzinie geofizyki, doskonały matematyk, a z czasem okazało się, że również pisarz i wykładowca, a może raczej mówca. Człowiek z Zespołem Aspergera.

A w ten sposób charakteryzują go ci, którzy spotkali go na różnych etapach jego dorosłego życia:
"Pan Schmidt jest samotnym wilkiem, który potyka się o własną inteligencję. Ale Pan nie może albo nie chce opanować reguł życia w stadzie, panu brakuje zasad, które każde dziecko w szkole podstawowej ma już opanowane."

Mimo tych wszystkich ograniczeń Peter Schmidt odnajduje – po bardzo dokładnej i wnikliwej analizie kilku kandydatek – kobietę, z którą udało mu się zbudować szczęśliwą rodzinę i dom, w którym wszyscy czują się dobrze. O tym, że ma Zespół Aspergera dowiedział się przez przypadek, będąc już dojrzałym, żonatym mężczyzną.

O tym wszystkim jest ta książka - osobom z Zespołem Aspergera da odpowiedzi na wiele nurtujących ich wątpliwości i pytań, a przed nami – neurotypowymi, stawia niezwykle ciekawe zagadnienia do przemyślenia...


Patronat medialny:

Logo_Reedukacja.pl